HAYATINIZIN ve İŞLETMENİZİN YÖNÜNÜ DAHA KOLAY ÇİZMEK İÇİN,

ÜCRETSİZ DENEME FIRSATINI KAÇIRMAYIN!

 

 

Kariyer Check up ile Mükemmel Kariyerinizi

Kariyer Check up nedir?

Uzmanlarca uzun yıllar süren alan çalışmaları ve binlerce kişi üzerinde yapılan ölçümler sonucu geliştirilen 92 soruluk bir testtir.
Test sonucunda Güçlü Yön ve Konumlandırma Analizi ile Kariyer Haritası oluşturulur.

Faydaları nelerdir?

Güçlü Yön ve Konumlandırma Analizi kim olduğunu ve nerede durduğunu gösterir. Kariyer Haritası, adım adım ne yapman gerektiğini ortaya koyar ve yol haritanı oluşturur.

ANALİZ

Güçlü Yön ve Konumlandırma
Güçlü Yön: Bu analize göre Zekâ Tipi, Yetenekler, Yeteneklere Uygun Meslekler, Yetenek Geliştirici Aktiviteler ve Öğrenme Yöntemi belirlenir.
Konumlandırma: Bu analize göre beş alt analiz yapılır: Alan, Durum, Sonuç, Araç, Süreç… Konumu gösterir ve hedefi ortaya koyar.

HARİTA

Kariyer Haritası: Kariyer Geliştirme Paketleri ve Kariyer Yol Haritasından oluşur. Bu paketlerde hedefe ulaşmak için gerekli adımlar, iş ve görev listesi bulunur.

15 DAKİKADA GELECEĞİNE YÖN VER!

Her ihtiyacın olduğunda sadece 15 dakika ayırman yeter. Her karar aşamasında 15 dakika yeter. 15 dakika sonunda güçlü yönlerine uygun hedeflerini belirler, yol haritanı oluşturursun.

HAKKIMIZDA

Kariyer Yeri; kariyer danışmanları, kişisel marka konumlandırma uzmanları, iletişimciler, psikolog ve sosyologlardan oluşan uzman bir kadro tarafından hazırlanan kişiye özel kariyer platformudur.

YOL ARKADAŞI

Bu platformda kendini daha iyi tanır, konumunu belirler ve yeni hedeflere yelken açarsın. KARİYER YERİ, kariyer yolculuğunda yeni yol arkadaşındır.

KARİYER CHECK UP

Kariyer Yeri ekibinin uzun yıllar süren saha çalışmalarıyla tasarladığı kişiye özel kariyer testidir.

KİM YAPMALI ?

Liseden üniversiteye, çalışandan emekliye kadar her kesimin ihtiyacına cevap verir.

KARİYER RAPORLARI

Kariyer Check up testi sonucu iki rapor oluşur:
1-Güçlü Yön ve Konumlandırma Analizi
2-Kariyer Haritası

Keşfedin

HAKKIMIZDA

YOL ARKADAŞI

KARİYER CHECK UP

KİM YAPMALI ?

KARİYER RAPORLARI

SIK SORULAN SORULAR ( SSS )

Kariyer Check Up’ı neden yapmalıyım?

Kariyer Check up kendinizi tanıma ve kendinizle yüzleşme aracıdır. Sorduğumuz sorular ile kendinize bir ayna tutmaktır.
Nereden başlayacağınızı bilir, kendiniz hakkında bilgi sahibi olursanız nereye gideceğinizi ve nereye varmanız gerektiğini daha iyi anlarsınız. Böylece bir hedef belirleyebilir, hedefinizin yaşam amacınıza uygun olup olmadığını görebilir ve yola çıkmak için karar verebilirsiniz.
Check Up’ı yaptığınızda kafanızda önce bir çok soru oluşur, sonra ne kadar yeterli olduğunuzu görürsünüz.
Eğer bazı konularda yeterli değilseniz, o zaman tamamlamanız gereken eksikleri Kariyer Haritanız ortaya çıkarır.Aynı zaömanda Kariyer Haritanız bu eksikleri gidermek için atmanız gereken bir dizi adımı size gösteriri ve bu adımları birer birer atarak kendinizi yola çıkmaya hazırlarsınız.

SIK SORULAN SORULAR ( SSS )

Kariyer Check up neyi gösterir?

Kariyer Check Up hem güçlü yönlerinizi, zeka tipi ve yeteneklerinizi, hem de bununla ilgili yola çıkmak için ne kadar hazır olduğunuzu gösterir. Verdiğiniz cevaplarla zeka tipiniz ve buna bağlı olarak yetenlerinizin neler olduğu konusunda bir farkındalık kazanır, buna bağlı olarak güçlü olduğunuz yönlere uygun iş ve çalışma alanları konusunda fikir sahibi olursunuz. Birikiminizin hangi düzeyde yeterli olduğunu, güçlü yönlerinize uygun bir alan ve dar alan belirleme konusunda ne kadar hazır olduğunuzu gösterir. Böylece kendiniz hakkında, daha fazla farkındalık ve bilinç kazanır, yola çıkarken öncelikle kariyerinizin başlangıç noktası, yani mevcut durumunuz hakkında bilgi sahibi olursunuz..

SIK SORULAN SORULAR ( SSS )

Kariyer Check Up bana ne kazandıracak?

Öncelikle bir farkındalık kazandıracak. Şimdiye dek Kariyer Check Up’ı yapmış olanlar en çok duyduğumuz şu sözü söylediler: “Bu sorularla hiç karşılaşmamıştım, soruları sorunca anladım. Kendimle ilgili hiçbir şey bilmiyormuşum ve bu konuda hiç hazırlık yapmamışım.” Eksiklerini farketmek, size adım atmak ve eksiklerinizi tamamlamak için olanak verir ve önünüze çıkacak fırsatları yakalamak için hazır hale gelmenizi sağlar. Fırsatlar ancak hazır olanlara görünür. Eğer hazır hale gelirseniz önünüze çıkacak fırsatları görmek ve onları yakalamak için yeterli donanıma sahip olursunuz.

SIK SORULAN SORULAR ( SSS )

Ne zaman yapmalıyım? Kariyer Check Up’ı yapmak için en uygun zaman ne zamandır?

Kariyer Check Up, her yaşta ve her zamanda yapılabilir. Asgari bir yaş belirlenmemiştir, çünkü herkesin bu soruları sormak için hazırlıklı olduğu yaş farklı olabilir. Mevcut koşullarda Ortaokul 7. Ve 8. Sınıftan itibaren bu Check Up’ı yapabilirsiniz. Ancak emekli olmadan önce ya da sonra da yapabilirsiniz.
En uygun zaman ŞİMDİ olacaktır. Çünkü ne kadar erken Kariyer Check Up’ı yaparsanız artık o andan sonra yerinizde duramaz ve harekete geçersiniz.

SIK SORULAN SORULAR ( SSS )

Her şeyi denedim, Kariyer Check Up bana ne getirebilir ki?

Şimdiye dek bir çok seminer dinlemiş, kariyer günlerine katılmış, kariyer ile ilgili videoları izlemiş, bir çok tavsiye almış olabilirsin. Kariyer Check Up ile başlayan kariyer modeli, “Kişiye Özel Kariyer” modelidir. Bu modelde genel geçer tavsiyeler yerine tamamıyla senden, kendinden yola çıkacak ve kendine özel bir kariyer yol haritası oluşturacaksın. Kariyer Check Up, sana şu becerileri edin, şu dilleri öğren, şu yetkinlikleri kazan demez. Sayısız alanda şu kurslara git, şu videoları izle de demez. Senin verdiğin cevaplara uygun olarak ortaya çıkan güçlü yönlerine uygun olarak atman gereken adımları söyler. Yani kendi yolunu kendin çizersin, Kariyer Check Up sana bu konuda farkındalık yaratır, yola çıkmak için ivme sağlar.

SIK SORULAN SORULAR ( SSS )

Kariyer Check Up kendimi tanımam için bana nasıl bir araç olabilir?

Kariyer Check Up’ta ilk 70 soruda kendi tercihlerin, zeka tipin ve yeteneklerin hakkında, en güçlü yönlerin hakkında bir fikir ediniyorsun. Bunlar mutlak değil, çünkü göreceğin gibi bir çok alanda potansiyelin var.
İArdından, kendine 22 adet soru soruyor ve samimi bir şekilde ne kadar hazırım, ne kadar yeterliyim, bunun hakkında fikir ediniyorsun. Yirmi birinci yüzyılda artık hazır meslekler yok, meslekler hem değişiyor, hem değişim geçiyor, hem de yeni meslekler doğuyor, O nedenle kendi mesleğini kendin oluşturacaksın. Onun yolu da en başarılı olacağın, potansiyelini en iyi ortaya koyacağın sana, kişiye özel bir alan bulman.

Ne Dediler?

Henüz 3 aydır iş arıyordum ve her gün ne yapmam, nereden başlamam gerektiğini düşünüyordum. Kafam çoğu yeni mezun gibi oldukça karışıktı. İş görüşmelerine gidiyor ama cevaptan çok yeni ve farklı aşamalarla karşılaşıyordum. Bir yakınım sayesinde #KÖK Kitabı ve #Kariyer Check Up ile tanıştım. Kariyer Check Up ı birkaç kez tekrarladım. Artık önümdeki iş görüşmelerinde çok daha net cevaplarımın olduğunun en önemlisi de değerli olduğumun farkındaydım. Tesadüf ki iki gün sonrasında bir iş mülakatına gittim. İşte bu sefer farklı olacaktı bunu daha en başından hissetmiştim. ‘Her işi yaparım(!)’ kalıbının aslında hiçbir işi yapamam demek olduğundan Kariyer Check Up’ı yaptığımda emin olmuştum zaten. Her işi yaparımdan ziyade yapabileceklerimden bahsettim onlara. Güçlü yönlerimi artık çok iyi biliyordum ve direk dile getirebiliyordum. Çünkü Kariyer Check Up’tan zaten antrenmanlıydım. Kariyer Check Up’tan yararlanarak bir kartviziti hazırlamıştım. Görüşme sonunda
yetkililere takdim ettim. Çok hoşlarına gittiği her hallerinden belliydi. Bunun ardından onlara kartvizitimin ileride alacağı yeni tasarımından hemencecik bahsediverdim. Onları etkileşmiştim. Ben bu düşüncelere kendimden de bir şeyler katarak içinde bulunduğum konuma göre tasarlamıştım. Ertesi gün telefonda iş teklifi aldım ve kabul
ettim. Kariyer Check Up ile tanışmam ve işe girmem neredeyse eş zamanlı oldu. Kariyer Check Up, bana en çok ta kendimin ne kadar değerli olduğunu hatırlattı.

Ne Dediler?

10. sınıfta iken okulumuzdaki Kariyer Kulübü kapsamında bir kariyer programına katıldım. Orada bir Kariyer Check Up yaptık. Bir alan belirlememiz isteniyordu. Ben “yat tasarımcılığı” ile ilgileniyordum. Orada bir rol model çalışması yaptık. Bir rol model bulmamız ve onunla iletişime geçmemiz halinde hedefimize ulaşmak için bize yardımcı olacağı söyleniyordu. Ben de bir araştırma yaptım, sonunda bir marinada yöneticilik yapan ve aynı zamanda çok orijinal yat tasarımları yapan bir kişiyi rol model olarak seçtim. Kendisiyle iletişime nasıl geçeceğim konusunda bir fikrim yoktu, sonra kariyer programındaki hocamın önerisi ile kendisinin mail adresini buldum ve “Ben bir lise öğrencisiyim, yat tasarımı ile ilgileniyorum, sizi epey araştırdım, siz benim rol modelimsiniz” diyerek bir mail yazdım. Kendisi bana Whatsapp’tan geri dönüş yapınca çok şaşırdım. Uygun bir fırsat olursa görüşebileceğini söyledi. Konuyu aileme açtım ve o yaz kendisini ziyarete gidip görüştüm. Beni çok etkiledi, gerçekten tam olarak rol modelim oldu ve görüşmenin sonunda bir sonraki seneye yat limanının ön büro bölümünde staj yapma teklifi yaptı. Böylece daha onuncu sınıfta kendi hayalimdeki alanda, çok başarılı bir rol modelin yanında staj yapma imkanı elde ettim. Bu tabii ki, 10. Sınıfta Kariyer Kulübünde yaptığım Kariyer Check Up sayesinde oldu. “
Eylül Ç.

Ne Dediler?

2013 yılında Uluslararası Ticaret bölümünde 1. Sınıfta idim. katıldığım KariyerİST Programının ikinci dersinde bir Kariyer Check Up yapmıştık. Orda bir rol model bulmamız isteniyordu. Daha sonra 8. Derste Değerleme Atölyesi ve Sanal Mülakat çalışmasında bir rol model bulmamız ve onunla iletişime geçmemiz, hatta onu bir Meslek İstasyonuna davet etmemiz istenmişti.
Ben de, öncelikle kendi alanında e-ticareti kendime dar olarak seçtim, alandaki firmaları inceledim, e-ticaret alanında firma bazında birinci sırada olan bir firmanın e-ticaret koordinatörüne ulaştım. Ardından onu sosyal medyada takibe başladım, twitterda 2500’e yakın tvitini okudum ve buradan çok samimi ve iletişime açık bir insan olduğunu anladım. Ardından da bir mesaj gönderdim ve iletişime geçtim sonra da bir Meslek İstasyonu yapma teklifinde bulundum.
Ardından bir randevu ayarladım, yöneticilerimle bir likte görüştük ve daha birinci sınıfta Kariyer Check Up sayesinde kendi alanımda bir üst düzey yönetiyi arkadaşlarımla bir Meslek İstasyonu yapmak üzere ayarlamış bir kişi oldum.”

Gözde T.

Ne Dediler?

10. sınıfta iken sııfta Rehberlik servisi ve Md Yrd.mızın da katılımı ile bir kariyer programı başladı. İlk derste bir kariyer Farkındalık ölçeği yaptık ve ardından da ilk rastladığım bir Kariyer Check Up yaptık. Ben sayısalcı bir öğrenci olarak iyi bir şekilde Check Up’ı yaptım. Ertesi ders alan belirleme çalışması idi. Ben de Tıp istediğimi söyledim. Bir meslek düşünüp düşünmediğmi sorduklarında ise Doktor diye cevap verdim.
– Peki ne doktoru?
Aslında pek de düşünmemiştim. Çocuk doktoru ya da cerrrah diye cevap verdim.
-Peki Bir rol modelin var mı bu alanda? ya da bu alanda kendine bir rol model bulabilir misin?
Ben de evet dedim bulabilirim.
Aradan altı ay geçti, rol modelimle sadece iletişime geçmekle kalmamış, aynı zamanda benim bir de ameliyatına girip izlememi sağlamıştı. Artık kesinlikle emindim, cerrah olacaktım.. Hemen hocama bir mesaj attım. Tüm bu süreç o Kariyer Check up ve kendi özgüvenimi sağlamam sayesinde olmuştu.
Ece H.

video izle

-Güçlü Yönünü Keşfet + Hedefini Belirle + Yol Haritanı Çıkar + 15 Dk.’da Geleceğine Yön Ver -Kariyer Check-Up Yap: Üniversite tercihini yapmadan Önce, İş hayatına girmeden önce, İş değişikliği yapmadan önce, Yeni bir iş kurmadan önce, Emekli olmadan önce… 15 Dakika Yeter: Kariyer Check up yap: 15 dakikada geleceğine yön ver; Güçlü yönünü.

Üniversite Tercihini Yapmadan Önce KARİYER CHECK UP YAP!

15 Dakika Yeter!

15 dakikada geleceğine yön ver.

Lisede öğrencisin. Karar veremiyorsun. Hangi üniversite, hangi fakülte, hangi bölüm, hangi meslek? Annen baban başka bir şey istiyor. Öğretmenlerin başka bir şey söylüyor. “Sen ne istiyorsun” diyen yok.
Sorun yok. 15 dakikanı ayır, KARİYER CHECK UP yap. Aradığın cevapları bul ve hareket geç.

Üniversite Tercihini Yapmadan Önce KARİYER CHECK UP YAP

İş Hayatına Girmeden Önce KARİYER CHECK UP YAP!

15 Dakika Yeter!

15 dakikada geleceğine yön ver.

Okul bitmiş. Kendine iş bakıyorsun. Aklına tek yol cv göndermek geliyor. Ama duyduğun hikayeler seni ürkütüyor. Sizi ararız’lar, size döneriz’ler, ses yok…
Sıkıntı yapma. 15 dakikanı ayır, KARİYER CHECK UP yap. Ne yapacağını, nasıl yapacağını, işi nasıl alacağını belirle ve hareket geç.

İş Hayatına Girmeden Önce KARİYER CHECK UP YAP!

İş Değişikliği Yapmadan Önce KARİYER CHECK UP YAP!

15 Dakika Yeter!

15 dakikada geleceğine yön ver.

İyi kötü bir işin var ama mutsuzsun. Seni bir şeyler dürtüyor. İş hayatında bir değişiklik yapman lazım bunu biliyorsun. Ama ne?.. Kafan karışık ve aklında delice sorular…
Endişe etme. 15 dakikanı ayır, KARİYER CHECK UP yap. Sorularının cevaplarını bul. Seni mutlu edecek hamleyi belirle ve harekete geç.

İş Değişikliği Yapmadan Önce KARİYER CHECK UP YAP!

Yeni Bir İş Kurmadan Önce KARİYER CHECK UP YAP!

15 Dakika Yeter!

15 dakikada geleceğine yön ver.

Girişimci bir ruha sahipsin. Yeni bir iş kurmak istiyorsun. Aklında bir çok proje var. Hangisi doğru proje? Nereden başlayacaksın? Ne kadar bütçe gerekiyor? Bunlar gibi bir çok soruya cevap arıyorsun.
Dert etme. 15 dakikanı ayır. KARİYER CHECK UP yap. Sorularının cevaplarını bul. Stratejik yol haritanı çıkar ve yola çık.

Yeni Bir İş Kurmadan Önce KARİYER CHECK UP YAP!

Emekli Olmadan Önce KARİYER CHECK UP YAP!

15 Dakika Yeter!

15 dakikada geleceğine yön ver.

Emeklilik yaklaştı. İkinci bir kariyer düşüncen var. Ne yapacaksın, bilmiyorsun. Senin için doğru karar ne, bilmiyorsun. Her kafadan bir ses çıkıyor. Ama hiç biri seni tatmin etmiyor.
Kafana takma. 15 dakikanı ayır. KARİYER CHECK UP yap. Sorularının cevaplarını bul. Aradığın cevapları bul ve hazırlıklara başla.
Emekli Olmadan Önce KARİYER CHECK UP YAP!